For Schneider Electric ATV630D15Y6 15kW 20hp Variable Speed Drive Altivar Process ATV600 ATV630 for 500 to 690V IP00
No reviews yet
Attributes
Industrial AutomationApplication
500 VNominal Voltage
Three PhasePower Phase Number
15000 WRated Power
IP00IP Level
VFDType
Place of Origin:Contact Us
Model Number:ATV630D15Y6
Brand Name:SCHNEIDER ELECTRIC
Key attributes
Application
Industrial Automation
Nominal Voltage
500 V
Power Phase Number
Three Phase
Rated Power
15000 W