RV24YN20S B103 Rotary Carbon Film Potentiometer 10K Variable resistor
Attributes
24mmSize / Dimension
10k ohmsResistance
±10%Resistance Tolerance
Sichuan, ChinaPlace of Origin
BONENSBrand Name
RV24YN20SModel Number
Description:Single turn carbon film potentiometer
Specification:RV24YN20SB103
Packaging Type:Carton packaging
Application:electrical equipment
Series:RV24YN20S
Features:Single turn Variable resistor
Model:RV24YN20S
Key words:carbon potentiometer
Withstand Voltage:500VAC
Technology:Carbon Film
Operating Temperature:-10℃~+85℃
Max. Operating Voltage:500VAC B taper
Rated Power:0.5W B taper
Key attributes
Size / Dimension
24mm
Resistance
10k ohms
Resistance Tolerance
±10%
Place of Origin
Sichuan, China
Brand Name
BONENS
Model Number
RV24YN20S
Description
Single turn carbon film potentiometer
Specification
RV24YN20SB103
Packaging Type
Carton packaging
Application
electrical equipment
Series
RV24YN20S
Features
Single turn Variable resistor
Model
Key words
carbon potentiometer
Withstand Voltage
500VAC
Technology
Carbon Film
Operating Temperature
-10℃~+85℃
Max. Operating Voltage
500VAC B taper
Resistance Tolerance
±10%
Rated Power
0.5W B taper
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
10X10X5 cm
Single gross weight
0.250 kg
Lead time
Customization options
Customized logo(+ from /Min. order: 100,000 pieces)
Customized packaging(+ from /Min. order: 100,000 pieces)
Graphic customization(+ from /Min. order: 100,000 pieces)
View details
Product descriptions from the supplier
Warning/Disclaimer
California Proposition 65 Consumer Warning
arrow-logo
10% off
1 - 99 pieces
100 - 499 pieces
500 - 999 pieces
Quantity
Shipping
Item subtotal
Shipping total
To be negotiated
Subtotal
4 interest-free payments with
Alibaba.com order protection
Secure payments
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation