SIA/FARDRIVER ND72680/ND84680/ND96680 Electric Motorcycle Controller 680A BLDC Programmable for 33600W Motor IP67
5.0(3 reviews)
20 sold#10Most Popular in Motor Controllers
Attributes
72 V DCRated voltage
33600WOutput Power
Ip67Protection Class (ip)
350AMaximum Current
15 monthsWarranty
ND72680/ND84680/ND96680Controller Model
Model Number:ND72680/ND84680/ND96680
Brand Name:Siaecosys
Place of Origin:Zhejiang, China
Type:Sine wave controller
Waterprooofing grade:IP67
Max DC current:350A/330A
Rated voltage:72V/84V/96V
Protect Phase Current:680A
Adapter Motor:6KW
MOQ:1
Packing:Carton
Brand:Far driver
Color:Black
Service
1-year warranty
1-year warranty
Key attributes
Rated voltage
72 V DC
Output Power
33600W
Protection Class (ip)
Ip67
Maximum Current
350A
Warranty
15 months
Controller Model
ND72680/ND84680/ND96680
Model Number
ND72680/ND84680/ND96680
Brand Name
Siaecosys
Place of Origin
Zhejiang, China
Type
Sine wave controller
Waterprooofing grade
IP67
Max DC current
350A/330A
Rated voltage
72V/84V/96V
Protect Phase Current
680A
Adapter Motor
6KW
MOQ
1
Packing
Carton
Brand
Far driver
Color
Black
Packaging and delivery
Selling Units
Single item
Single package size
23X17X14 cm
Single gross weight
2.350 kg
Lead time
Product descriptions from the supplier
arrow-logo
Minimum order quantity: 1 set
Variations
Select now
Motor Type
ND72680 and adapter
ND84680 and adapter
Shipping
4 interest-free payments with
Alibaba.com order protection
Secure payments
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation